Morocco Desert Challenge 2019: Druhá etapa ve znamení rychlosti

Shrnutí druhé etapy Morocco Desert Challenge z pohledu českých jezdců.

Zdroj: TZ Klymčiw Racing

Druhá etapa, která celý závod přivedla blízko mauretánským hranicím, byla oproti prvnímu dni dlouhá a velmi rychlá. Od startu  do cíle etapy závodníky dělilo 401 kilometrů, převážně po nekonečných písčitých pláních anebo kamenitých cestách. Dnes poprvé také závodníci mohli poznat zrádný feš-feš.

Mezi motocyklisty dnes těsně zvítězil Španěl Joan Pedrera. Hned za ním se s rozdílem pár desítek vteřin umístil Američan Skyler Howes, který jede v barvách týmu Klymčiw Racing. Howesovi tak těsně uniknulo další etapové vítězství, kterým by korunoval svoje 27. narozeniny, které připadaly právě na den druhé etapy.

Z českých závodníků skončil nejlépe Zbyněk Olmer junior (Czech Beer Rally Team), i přes nesnáze, které ho během etapy potkaly:

„Dneska se mi moc nedařilo. U nějakého starého domu jsem si do kola namotal rezavý drát, který jsem dobrých 20 minut dostával ven.  Hrozně jsem se tam zdržel.“

I tak z toho bylo 15. místo. O dvě místa za ním skončil týmový kolega Howese, Petr Vlček. Ten si oproti včerejší o pár míst pohoršil.

Ani Martinovi Novotnému (Czech Beer Rally Team) se dnes nevyhnuly komplikace. V rychlosti přehlédl díru, která nebyla zakreslena v roadbooku, a spadl do ní. Naštěstí se to obešlo bez zranění, ale stálo ho to spoustu času.

Zbyněk Olmer starší (Czech Beer Rally Team) spolu s Marianem Starým (Klymčiw Racing) pomáhal na trati holandskému závodníkovi, který přehlédl kámen a v rychlosti havaroval.  Jejich výsledky (49. a 50. místo) proto nejsou směrodatné, protože jim bude odečten čas, který u zraněného strávili.

To automobil Tomáše Ouředníčka a jeho navigátora Davida Křípala, se dostává do formy. Do cíle druhé etapy dojel na 10. pozici se ztrátou 34 minut na prvního Erika van Loona.

Jak říká navigátor David: „ Auto jsme minulý týden poprvé nastartovali, od rána do večera na něm někdo pracoval, ale zlepšujeme se. Zítra nás čeká třetí etapa, ale spousta dní je ještě před námi.“