Milan Sitnianský po závodech ME Supermoto v Řecku

Mistrovství Evropy v Supermoto zavítalo během minulého víkendu na závodní okruh v Řecku, kde závodil také český jezdec Milan Sitnianský. Během víkendu se bohužel trápil s technikou, ale věří, že se vše podaří vyřešit do dalších závodů.

Zdroj: Milan Sitnianský, Foto: SupermotoS1

I když teprve začínají prázdniny, letošní sezóna mistrovství Evropy v Supermoto má za sebou většinu letošních závodů. O uplynulém víkendu se v řeckém Thessaloniki odjel letošní předposlední závodní podnik, kterého se zúčastnil také Milan Sitnianský. Milan rozjel závodní víkend sedmou pozicí v prvním volném tréninku s časem 1:10,808. I když v Řecku panovaly vysoké teploty, došlo ke zlepšení času a během druhého tréninku obsadil šesté místo s kolem za 1:10,535. V kvalifikaci už svůj čas stlačil pod 1:10 a díky času 1:09,998 získal deváté místo na startovním roštu. V neděli už závodníky čekal krátký zahřívací trénink a poté dva závody. V obou z nich český reprezentant skončil opět devátý a zde je jeho hodnocení.

Milan Sitnianský

„V Řecku se mi celkově moc nedařilo. Celý víkend jsme bojovali se startérem na závodní motorce. Problém se nakonec nepovedlo vyřešit, takže jsem nakonec musel jet na tréninkovce. Motorka fungovala dobře, ale nějak jsem se nemohl sžít s tratí a nechytnul jsem tu správnou rychlost. V kvalifikaci jsem se snažil zajet co nejlepší kolo, ale bylo z toho jen 9. místo na startu. V neděli jsem v obou závodech špatně odstartoval a pohyboval jsem se až za první desítkou. Obě rozjížďky jsem skončil na deváté pozici. Do konce šampionátu zbývá poslední závod v Itálii. Doufám, že tam už bude vše tak, jak má a podaří se mi udržet průběžné 4. místo.“