Filip Salač: „Dnes to byla moje nejhorší kvalifikace“

Na okruhu Mugello dnes pokračovala Velká cena Itálie. Na programu byly hlavně kvalifikace a ta se Filipovi Salačovi nevydařila. Zítra ho čeká start ze zadních pozic a tím pádem bude závod od začátku velice náročný.

Zdroj: TZ, Foto: Redox Prüstel GP Team (Ronny Lekl)

Program letošní motocyklové Velké ceny Itálie dnes pokračoval třetími volným tréninky a odpoledne kvalifikacemi. Celý den bylo na okruhu Mugello slunečné počasí, teplota vzduchu kolem 25°C a trati přes 30°C.

Poté, co byl včera Filip Salač nespokojený s nastavením svého stroje, to bylo dnes ráno přesně opačně. Na své KTM se cítil dobře, což se odrazilo i na čase na kolo. Ve svém posledním kole zajel jezdec týmu Redox Prüstel GP čas 1:57,408, se kterým chvíli udržoval postupovou pozici do druhé části kvalifikace. Hned poté ho ale několik soupeřů odsunulo na 18. místo, proto musel nastoupit do první části kvalifikace. Do té se s týmem rozhodli udělat ještě další úpravy v nastavení, ale ty se neukázaly jako dobré. Nevyšla ani taktika a Filip nezajel žádné rychlé kolo. Výsledkem toho byl čas 1:59,897 a pro zítřek start z 29. místa.

Filip Salač

Filip Salač

„V dopoledním třetím volném tréninku to bylo skvělé. Motorka fungovala dobře a na nových pneumatikách se podařilo zajet čas 1:57,4. To je na okruh Mugello opravdu rychlý čas. Když jsem projel cílem, tak jsem se na obrazovce viděl kolem 10. místa. Z toho jsem měl radost a pomyslel si, že bych mohl postoupit do druhé části kvalifikace. Dojel jsem do boxu, ale tam už jsem viděl, že jsem osmnáctý. Opět mi to o 1,5 desetiny vteřiny nedalo. Stačilo opravdu málo, více štěstí, abych postoupil. Myslel jsem si, že jsme připraveni na kvalifikaci, ale domluvili jsme se ještě na malé změně na motorce.“

„Malá změna většinou dělá velké rozdíly a hned od začátku kvalifikace motorka nefungovala tak, jak měla. Měl jsem špatnou přilnavost na zadním kole a motorka špatně zatáčela. Nezajel jsem ani jedno rychlé kolo. S týmem jsme se rozhodli, že počkáme na skupinu, což nevyšlo. Když jsem viděl, že mě čeká poslední kolo, snažil jsem se tahat, ale na rovinku jsem vyjížděl jako druhý a všichni mě předjeli ze slipstreamu nebo vybrzdili. V tu chvíli už nešlo zrychlit. Moc mě to mrzí, protože je to nejhorší kvalifikace mého života. Jsem velice zklamaný, protože jsme dopoledne udělali velký kus práce a byli jsme spokojení. Uvidíme, jak to půjde v závodě. Budu se snažit dobře odstartovat, jet rychle a udržet se první skupiny. Děkuji všem za podporu a zítra do toho dám všechno!“

Nedělní harmonogram třídy Moto3 Gran Premio d’Italia Oakley (časy uvedeny v SEČ):

Neděle 2. 6. 2019: Warm Up (08:40 – 09:00), závod (11:00)